KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17514421
nr 1751 4421
Anders Loman
(1879-1953), Sverige
Oljemålning, Signerad, "efter ovädret". Olja på duk, 72x91 cm, yttermått inklusive ram: 83x102
Anders Loman, svensk målare född i Rättvik 1879, död 1953 i Mora.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 december 2025
kl 19:55:28
9/12 13:20:23
Anders Loman
Läs mer om Anders Loman